اتاق خبر توماکالا, برند ها, دوو, راهنمای خرید

💎۵ گام شستشوی عالی تر با ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی یکی از آسان ترین لوازم خانگی مورد استفاده در منازل میباشند. با این حال ممکن میباشد در اوایل دوره ای که از آن استفاده می نمایید، به آن عادت نکرده باشید. اگر لباس جدیدی تهیه نموده اید و می خواهید آن را شستشو دهید، اما نمی دانید به چه روشی، نگران نباید باشید. شما می توانید روش کار با ماشین لباسشویی را یاد گرفته و از آن برای شستشوی انواع لباس ها استفاده نمایید. برای شستشوی بهتر لباس ها در ابتدا باید جداسازی لباس ها را به درستی انجام بگیرید.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]فروشگاه تخصصی توماکالا و خرید لوازم خانگی [/su_button]

 

 

ماشین لباسشویی

 

گام اول : به برچسب لباس ها توجه نمایید

 

ابتدا برچسب های پشت لباس ها را برای مشاهده دستور العمل شستشو دقیق بررسی نمایید. تقریبا اکثر لباس ها قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را دارا هستند اما در هر صورت شما برچسب های دستور العمل شستشوی هر لباس را خوانده. ممکن میباشد برخی از لباس ها به علت شستشو در آب گرم، کوچک گردند. بعضی از لباس های ظریف را به هیچ عنوان نباید با ماشین لباسشویی بشوید. بنابراین همیشه به برچسب پشت لباس ها دقت نمایید . به نکات زیر جهت جداسازی لباس ها دقت نمایید:
 

لباس هایی که برچسب “فقط شستشوی دستی” یا “فقط خشکشویی” خواهند داشت را کنار گذاشته.
در اکثر پیراهن‌ ها، برچسب ‌های مراقبت از لباس در سمت چپ داخلی پیراهن یا داخل ناحیه گردن قرار گرفته است.
در اکثر شلوار ها، برچسب های مراقبت از لباس در قسمت داخلی پشت شلوار قرار گرفته.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/karisma-doo-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]بیشتر بخوانید :قابلیت شستشوی سریع ماشین لباسشویی کاریزما دوو[/su_button]

 
 

گام دوم : جدا نمودن لباس ها بر اساس رنگ

 

رنگ لباس ها مخصوصا لباس های نو، هنگام شستشو در ماشین لباسشویی محو می گردد. ممکن میباشد این رنگ ها روی سایر لباس های شما ریخته شود و موجب ایجاد لکه گردد. مرتب سازی رنگ لباس ها بر اساس درجه بندی تیرگی آن ها صورت می گیرد . علاوه بر مرتب سازی بر اساس درجه تیرگی شما می توانید لباس ها را با دقت بیشتری و بر اساس رنگ ها و به شکل زیر مرتب نمایید:
 

تمام رنگ ها با درجه تیره مانند مشکی، خاکستری، آبی، بنفش و قرمز.
تمام رنگ ها با درجه روشن مانند سفید، صورتی، زرد، سبز و پاستلی.
رنگ های تماما روشن مانند سفید
شلوار های جین با رنگ های تیره
در نظر داشته بگیرید که از شستن لباس های سفید با سایر لباس ها خودداری نمایید زیرا لباس های سفید سریعا لکه می گردند.

علاوه بر این لباس های جین، مخصوصا جین های تیره چون معمولا رنگ زیادی پس خواهند داد ، بایستی جداگانه شستشو بشوند.
 

گام سوم : مرتب کردن بر اساس وزن

 

علاوه بر موارد فوق، می‌توانید با جدا نمودن پارچه ‌های سنگین‌تر از سبک‌تر، لباس های خود را در برابر سایش در ماشین لباسشویی محافظت نمایید . از آنجایی که لباس ها در هنگام شستشو با دیواره دیگ برخورد میکنند ، وزن بیشتر پارچه های سنگین ممکن میباشد پارچه های سبک را خراب نماید . همچنین در مواقع شستشو لباس های سبک و ظریف، تنظیمات گشتاور ماشین لباسشویی با مواقعی که لباس های سنگین تر را می شویید متفاوت میباشد.
 

سایر نکاتی که باید برای شستشو در نظر بگیرید به شرح زیر هستند:

لباس های نازک و ظریف مانند لباس های زیر باید جداگانه بشویید.
پارچه های سنگین از جمله شلوار های جین و کتان، حوله حمام و انواع ژاکت ها باید جداگانه شستشو دهید .
اگر لباس ها را بر اساس جنس پارچه و وزن آن ها دسته بندی نمایید ، مصرف انرژی کاهش پیدا می نماید .
 

گام چهارم : استفاده از کیسه ی مخصوص شستشو

 

لباس های ظریف را در کیسه های مشبک شستشو قرار داده. با قرار دادن این گونه لباس ها در کیسه شستشو، شما می توانید از فرسودگی و آسیب زود هنگام لباس های ظریف جلوگیری نمایید . کیسه های شستشوی مشبک می توانند در اندازه های مختلفی موجود باشند اما برای محافظت یک یا چند تکه لباس از آن ها استفاده می گردد. شستشو با این کیسه ها بسیار ساده است.
 

کافی میباشد که کیسه را به همراه سایر لباس ها در دیگ شستشو قرار داده . باید در نظر گرفته شود که این کیسه ها، لباس را از پخش شدن رنگ ها محافظت نخواهند کرد . بنابراین باید حین شستشوی لباس های ظریف با این کیسه های شستشو، از لباس های همرنگ استفاده نمایید.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/6-features-of-doo-washing-machine-for-cleaning-clothes/” background=”#ff0327″ size=”8″]بیشتر بخوانید :۶ ویژگی ماشین لباسشویی دوو برای تمیزی لباس‌ها[/su_button]

 
 

گام پنجم : لباس های لکه دار را جدا نمایید

 

برخی از لکه ها لازمند که با روش های خاصی پاک گردند. بیشترین نوع لکه هایی که روی لباس ها پدیدار می گردند ناشی از چربی و روغن هستند  که لازم میباشد قبل از شستشوی لباس ها از بین رفته. در ادامه به بررسی یک روش برای حذف لکه های روغن می پردازیم.
 

روش پاک نمودن لکه های چربی یا روغن

اگر روی لباس شما لکه چربی به وجود آمد نگران نباشید. شما می توانید به کمک صابون و یا مایع ظرف شویی لکه چربی را به راحتی از بین برده . برای پاکسازی این نوع لکه ها به شیوه زیر عمل نمایید:

در مرحله اول، تمام نقاط لکه چربی را با صابون یا مایع لباسشویی پوشانده. برای لکه های روغن بسیار غلیظ، از صابون های مخصوص لباسشویی استفاده نمایید . لکه آغشته به مواد شوینده را با اندکی آب مخلوط نمایید و سپس با یک برس کوچک یا حتی با یک مسواک، روی آن بکشید تا کف نماید.
 

در مرحله بعد ابتدا محل لکه را آبکشی بنمایید و سپس در صورت تمایل با سرکه شستشو دهید. این نکته را در نظر گرفته شود که سرکه با وجود ماهیت پاک کنندگی که خواهد داشت، دارای خاصیت اسیدی میباشد . این مورد موجب کاهش خاصیت قلیایی صابون ها یا مواد شوینده می گردد و اثربخشی آن ها را کاهش خواهد داد.
 

بنابراین از مواد شوینده (صابون) همراه با سرکه استفاده نگردد. پس از تکمیل مراحل شستشو، اجازه داده شود لباس در هوا خشک نمایید . استفاده از خشک کن ممکن میباشد سبب تثبیت لکه روغن گردد. در آخر اگر لکه همچنان باقی بماند، این مراحل را آنقدر تکرار نمایید که لکه به طور کامل پاک گردد و از بین برده شود . پس از جدا سازی لباس ها از یکدیگر و پاک سازی لکه ها می توانیم فرایند شستشو با ماشین لباسشویی را آغاز نماییم .
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product_brand/daewoo/” background=”#ff0327″ size=”8″]معرفی بهترین و به روز ترین ماشین لباسشویی های دوو[/su_button]

 
 

ماشین لباسشویی
 

معرفی ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-9000S/C

 

یکی از جدیدترین سری محصولات دوو با ظرفیت ۹ کیلوگرم،ماشین لباسشویی دوو سری سنیور ۹ کیلویی مدل DWK-9000Sخواهد بود . این ماشین لباسشویی با تکنولوژی هوشمند خود ، آرامش را به خانه شما می آورد. این محصول با قابلیت افزودن لباس هنگام شستشو Add Item و سیستم هوشمند کاهش لرزش و صدا ، یکی از مدرن ترین و  عالی ترین لباسشویی های بازار محسوب می گردد.

 

لباسشویی دوو سنیور DWK-9000S دارای برچسب انرژی +++A  است  و نسبت به تمام لباسشویی ها ۶۰% تراز مصرف انرژی کمتر خواهد داشت  تا ۴۰% در مصرف آب صرفه جویی می نماید.یک قابلیت دیگر این لباسشویی قابلیت اتصال به WIFI  می باشد . سنسور شتاب‌سنج ماشین ‌لباسشویی سنیور در هر مرحله از عملیات شستشو، لرزش‌های غیر طبیعی ناشی از بالانس نبودن لباس‌ها را شناسایی خواهد کرد.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-8-kg-washing-machine-model-dwk-9000s/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-9000S/C[/su_button]

 

 

ماشین لباسشویی
 

معرفی ماشین لباسشویی دوو مدل DWK8442

 

ماشین لباسشویی دوو سری کاریزما ۸ کیلویی مدل DWK8442 از محصولات خانواده بزرگ برند دوو  است. که با ظرفیت ۸ کیلو گرم وارد بازار شد و از موتور دایرکت درایو برخوردار میباشد . تسمه در موتور دایرکت درایو (direct drive) این مدل لباسشویی مدل DWK8442 حذف شد و موتور به صورت مستقیم به دستگاه متصل می گردد و همین امر سبب شد که لباسشویی در زمان استفاده لرزش کمتری داشته و در مصرف برق نیز صرفه جویی می گردد.
 

شروع شستشو با تاخیر یکی از برنامه های شستشوی لباسشویی دوو میباشد این ویژگی به شما کمک خواهد کرد که شستن لباس ها را در صورت نیاز به تاخیر بیندازید تا در زمان دیگری شستن لباس ها را انجام بدهید . سیستم بخارشوی تعبیه شده در لباسشویی، آب را به بخار تبدیل کرده و باعث ضد عفونی و تمیز تر شدن لباس ها می گردد.
 

فناوری نانو سیلور از مزیت های مهم ماشین لباسشویی ۸ کیلویی دوو به شمار آمده است و  با استفاده از این فناوری می توان بوی نامطبوع و باکتری های موجود در لباس ها را از بین ببرید . برای این محصول ۱۵ برنامه شستشو در نظر گرفته شده که شامل شستشو دستی ، لکه بری، شستشوی اتوماتیک مخزن، آبکشی و خشک کن، خشک کن، شستشوی سریع ۱۹ دقیقه ، پیش شستشو و… می گردد.
 

میزان صدای شستشو در این مدل حدود ۴۷ دسیبل میباشد و همچنین از میزان صدا در حالت آبکشی ۷۶ دسیبل برخوردار است. از نکات مهم در ماشین لباسشویی دوو  مدل DWK8442 می توان به تنظیم دور خشک کن در دستگاه است  که کار را بسیار آسان نموده  و کیفیت شسشتو را بالاتر برده.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-washing-machine-dwk-8442/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK8442[/su_button]

 

 

ماشین لباسشویی

 

معرفی ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8542V ظرفیت ۸ کیلوگرم

 

ماشین لباسشویی دوو سری پریمو ۸ کیلویی مدل DWK-8542V یکی از محصولات جدید شرکت DAEWOO است. کارشناسان کمپانی دوو مدل قدیمی Primo81 را تکمیل تر کرده و کیفیت مواد اولیه قطعات و همچنین ساختار کلی آن را مستحکم تر و به روز نموده و مدل جدید آن یعنی مدل DWK-8542Vرا روانه بازار کرده.
 

این محصول دارای طراحی بسیار زیبا است و همچنین تلاش کردن از لرزش دستگاه به مقدار زیاد جلوگیری بشود و صدای کمی نیز داشته باشد. قابلیت های این مدل از ماشین لباسشویی دوو زیاد میباشد و می تواند یکی از انتخاب های مصرف کنندگان عزیز در بازار ماشین لباسشویی گردد.
 

با استفاده از موتورهای دایرکت درایو و با حذف تسمه و نیز طراحی فوق پیشرفته بدنه لباسشویی دوو مدل DWK-8542V، میزان ثبات افزایش داده شده و دستگاه بدون لرزش و تولید صدا مراحل شستشو را انجام خواهد داد. دستگاه علاوه بر چرخش معمولی و شستشوی لباس ها می تواند با توابع هوشمند خود حالت صرفه جویی در زمان و هزینه را نیز در اختیار شما قرار بدهد.
 

این نوع موتور با لرزش کمتر و تولید سر و صدای بسیار کم عالی ترین انتخاب برای استفاده دراین دستگاه های مدرن میباشد .بدنه جدید اِکوبادی ضد لرزش لباسشویی های پریمو با طراحی ویژه دیوارهای جانبی موجب ثبات بیشتر دستگاه و همچنین عملکرد بی صدای لباسشویی در هنگام کار می شود.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-primo-8-kg-washing-machine-dwk-8542v/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8542V ظرفیت ۸ کیلوگرم[/su_button]

 

 

ماشین لباسشویی

 

معرفی ماشین لباسشویی دوو سری مدل DWK-7200

 

ماشین لباسشویی دوو سری کاریزما ۷ کیلویی مدل DWK-7200با درب بزرگ و طراحی زیبا یکی از جدیدترین محصولات خانواده دوو میباشد . این محصول که به فناوری جدید بخار شوی (Steam Care) مجهز میباشد، جز پر فروش ترین محصولات دوودر رده لباسشویی های دارای موتور قدرتمند میباشد.
 

طراحی منحصر به فرد دیگ شستشو در این مدلماشین لباسشویی دوو موجب افزایش سطح تماس البسه و مواد شوینده شده و علاوه بر افزایش کیفیت شستشو، از صدمه دیدن الیاف لباس ها جلوگیری می نماید. برای درک این موضوع باید بدانیم این مدل از ماشین لباسشویی دوو هنگام شستشو، سیکل فرآیند را در چند مرحله تقسیم بندی کرده.

 

ماشین لباسشویی دوو سری کاریزما ۷ کیلویی  مدل DWK-7200از یک درام بزرگ و قدرتمند بنام درام کلاستر Cluster بهره می گیرد که علاوه بر لرزش کم طراحی آن به نوعی میباشد که به الیاف البسه و پارچه ها آسیب نخواهد رساند. همچنین این مدل از لباسشویی دوو به سیستم بخارشوی مجهز میباشد .
 

که شستشوی کاملی را انجام می دهد و پاکیزگی آن برای انواع لکه های سخت و قوی ، تضمینی است .موتور تسمه ای در این مدل از لباسشویی مدل DWK-7200دارای ساختاری ساده است و تعمیر و تعویض آسانی هم خواهد داشت که از مزیت های آن محسوب می گردد. ماشین لباسشویی دوو سری کاریزما ۷ کیلویی مدل DWK-7200 از لحاظ بالانس شدن نیز از انعطاف عملکرد بالایی برخوردار میباشد.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-7200-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو سری مدل DWK-7200[/su_button]

 
 

ماشین لباسشویی
 

معرفی ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8540V

 

یکی از محصولات جدید کمپانی DAEWOOماشینلباسشویی دوو سری پریمو وی ۸ کیلویی مدل DWK-8540V است. کارشناسان کمپانی دوو مدل قدیمی ۸۵۴۰ را تکمیل تر کرده و کیفیت مواد اولیه قطعات و همچنین ساختار کلی آن را مستحکم تر و بروز نموده مدل جدید آن یعنی مدل DWK-8540V را روانه بازار کرده است.

 

این محصول مدل DWK-8540V دارای طراحی بسیار زیبا میباشد و همچنین تلاش شده از لرزش دستگاه به مقدار زیاد جلوگیری گردد، و صدای کمی نیز داشته . قابلیت های این مدل از ماشین لباسشویی دوو زیاد میباشد و می تواند یکی از انتخاب های مصرف کنندگان عزیز در بازار ماشین لباسشویی است.شما عزیزان می توانید با اطمینان این کالا را با ضمانتنامه اصلی شرکت خریداری می شود.

 
 

با استفاده از موتورهای دایرکت درایو و با حذف تسمه و نیز طراحی فوق پیشرفته بدنه ماشین لباسشویی ۸ کیلویی دوو سری پریمو وی ، میزان ثبات افزایش پیدا کرده و دستگاه بدون لرزش و تولید صدا مراحل شستشو را انجام داده و دستگاه علاوه بر چرخش معمولی و شستشوی لباس ها می تواند با توابع هوشمند خود حالت صرفه جویی در زمان و هزینه را نیز در اختیار شما قرار بدهد.

 

این نوع موتور با لرزش کمتر و تولید سر و صدای بسیار کم بهترین انتخاب برای استفاده دراین دستگاه های مدرن میباشد.بدنه جدید اِکوبادی ضد لرزش لباسشویی های پریمو مدل DWK-8540V با طراحی ویژه دیوارهای جانبی موجب ثبات بیشتر دستگاه و همچنین عملکرد بی صدای لباسشویی در هنگام کار می شود.

 

آب و مواد شوینده در ماشین لباسشویی دوو سری پریمو وی ۸ کیلویی مدل DWK-8540V پس از ترکیب بصورت میلیون ها حباب در  هوا درآمده وارد مخزن شستشو می شود. به سبب اینکه حباب ها قدرت پاک کنندگی بالایی داشته اند علاوه بر افزایش قدرت پاکیزگی، امکان شستشوی لباس ها در آب سرد نیز میسر می گردد که موجب کاهش مصرف انرژی می شود.

 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-8540-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو سری پریمو وی ۸ کیلویی مدل DWK-8540V[/su_button]

 

کلیه کالاهای عرضه شده در این فروشگاه توماکالا دارای ضمانت اصل بودن و گارانتی معتبر است . فروشگاه اینترنتی توماکالا فروشگاه در بورس لوازم خانگی و نمایندگی برندهای معتبر این حوزه، پذیرای علاقه مندان به بازدید از فروشگاه های حقیقی است. هر آنچه در بازار لوازم خانگی جستجو می نمایید در فروشگاه اینترنتی توماکالا در دسترس می باشد. خرید اینترنتی آسان لوازم خانگی را درتوماکالا تجربه کنید.

 

فروشگاه اینترنتی توماکالا با پشتیبانی مشاوران و کارشناسان مرکز پاسخگویی، مشتریان گرامی را در تمامی مراحل خرید همراهی می نماید. ارسال سریع سفارش ها به تمام نقاط کشور، ارسال کالاهای خریداری شده در شهر تهران در کمتر از ۴۵ دقیقه و امکان پرداخت هزینه سفارش ها در محل، لذت خرید اینترنتی لوازم خانگی از توماکالا را چند برابر نموده است.

 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product_brand/daewoo/” background=”#ff0327″ size=”8″]فروشگاه تخصصی توماکالا و خرید لوازم خانگی [/su_button]

 
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *