اتاق خبر توماکالا, دوو, راهنمای خرید

تلویزیون دوو🤩 ایده آل و مناسب برای خانه شما

تلویزیون دوو

 

این روزها به علت تنوع در تولید محصولات تلویزیون دوو و نمایشگرهای خانگی، تغییر در سایز آن‌ها و همچنین رایج شدن سایزهای بزرگتر در سراسر جهان، همواره برای خریداران تلویزیون این سوال پیش خواهد آمد که چه تلویزیونی برای خانه خود تهیه نمایید که هم متناسب با ابعاد منزلشان باشد و هم از صفحه نمایش بزرگ لذت خواهید برد و بتوانند بدون هیچ مشکلی به تماشای برنامه‌های مورد علاقه خود ادامه بدهید؟
 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید از فروشگاه لوارم خانگی توماکالا[/su_button]

 

در این مقاله قصد خواهیم داشت به بررسی نحوه انتخاب مناسب ترین تلویزیون دوو برای خانه بپردازیم.

 

تلویزیون دوو
 

فاکتورهای با اهمیت انتخاب تلویزیون دوو

 

برای انتخاب و خرید نمایشگر دلخواهتان همواره باید به دو نکته مهم دقت  داشته باشید، یکی از این موارد، میزان هزینه‌ای می باشد  که می‌توانید پرداخت نمایید  و مورد بعدی نیز ابعاد اتاق مورد نظر شما خواهد بود . در حالی که ممکن می باشد به نظر برسد که بودجه عامل بسیار مهمی است ، باید در نظر داشته باشید که اندازه تلویزیون به همان اندازه نیز مهم می باشد . اندازه نمایشگر شما، به میزان فاصله آن از جایی که شما هنگام  تماشای تلویزیون می نشینید و همچنین ابعاد مکانی که دستگاه را در آن قرار خواهید داد بستگی خواهد داشت .
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-55-inch-dsl-55s7200eu-smart-led-tv/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-55S7200EU[/su_button]

 

 

تلویزیون دوو

 

نحوه محاسبه فاصله ایده آل از نمایشگر

 

تلویزیون‌های Ultra HD این روزها جزئیات خیلی بیشتری را ارائه خواهند داد. به همین دلیل شما می توانید بدون اینکه متوجه پیکسل‌ها گردید ، از فاصله‌ای نزدیکتر به تماشای تلویزیون دوو بنشینید. البته لازم به ذکر می باشد که نشستن در فاصله‌ی نزدیک به دستگاه، در مدت زمان طولانی منجر به آسیب‌‌های مختلف چشم خواهد شد .
اما یک فرمول ساده برای فاصله مناسب تماشای تلویزیون وجود خواهد داشت که برای سلامتی چشم طراحی شده ‌. این فرمول می‌تواند به شما کمک بنماید تا فاصله مناسب خودتان با نمایشگر را بدست آورده . علاوه بر این می‌تواند به شما در خرید تلویزیون دوو، با اندازه مناسب برای اتاق مد نظرتان در منزل نیز کمک بنمایید.

 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-smart-led-tv-model-dsl-50k5600u/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5600U[/su_button]

 

[su_highlight]فرمول فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون برابر می باشد با دو برابر سایز صفحه نمایشگر شما.[/su_highlight]

به عبارت دیگر فاصله مناسب برای استفاده از دستگاه عبارت می باشد از:

[su_highlight]فاصله مناسب برای تماشای تلویزیون (اینچ)= ۲ × سایز تلویزیون (اینچ)[/su_highlight]

نکته: هر اینچ معادل ۲.۵۴ سانتی‌متر است .

به طور مثال : فرض بکنید تلویزیون شما ۷۵ اینچ است. شما باید ۱۵۰ اینچ (۳ متر و ۸۱ سانتی متر) از آن فاصله داشته باشید.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/tv-dewao-dle-50m6200eum/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی دوو مدل DLE-50M6200EUM[/su_button]

 

 

تلویزیون دوو
 

نحوه محاسبه سایز تلویزیون دوو مناسب برای خانه ی شما

 

اگر قصد دارید بدانید که چه سایز از تلویزیون دوو برای شما مناسب است ، ابتدا باید بررسی نمایید محیط مد نظر شما چقدر فضا دارد. کافی می باشد از فرمول بالا استفاده نمایید . به این شکل که ابتدا فاصله محلی که مد نظرتان میباشد که از آنجا به تماشای تلویزیون بپردازید، تا محل مورد نظر برای نصب دستگاه را اندازه‌گیری نمایید . سپس آن مقدار را بر ۲ تقسیم کرده . به این ترتیب سایز حدودی تلویزیون مناسب شما بدست خواهد آمد.

فرمول سایز مناسب برابر میباشد با فاصله کاربر تا نمایشگر برای تماشای آن تقسیم بر دو.

به عبارت بهتر این فرمول به شکل زیر است:

سایز تلویزیون مناسب برای کاربر (اینچ)= ۲ ÷ فاصله کاربر از نمایشگر حین تماشای آن (اینچ)

به طور مثال : فرض نمایید شما در فاصله ۱۲۰ اینچی (تقریبا ۳ متر و ۵ سانتی‌متر) از تلویزیون می‌نشینید، دستگاه مناسب شما برای خرید، تلویزیون‌هایی با صفحه نمایش ۶۰ اینچی است .
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-55-inch-dsl-55s7000eu-smart-led-tv/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو ۵۵ اینچ مدل DSL-55S7000EU[/su_button]

 
 

اندازه تلویزیون برای اتاق‌های شلوغ

 

برای اتاق‌های شلوغ، اگر فاصله شما از نمایشگر چیزی در حدود ۶ فوت (تقریبا ۷۲ اینچ یا ۱۸۳سانتی‌متر) است ، باید حداقل از سایزهای ۴۰ اینچی استفاده کنید.

همچنین اگر فاصله شما تا صفحه نمایش ۷.۵ فوت (تقریبا ۹۰ اینچ یا ۲۲۹ سانتی‌متر) است ، تلویزیون ۵۰ اینچی تهیه نمایید.

اگر هم که ۹ فوت (چیزی در حدود ۱۰۸ اینچ یا ۲۷۴ سانتی‌متر) با تلویزیون فاصله خواهید داشت سایزهای۶۰ و ۶۵ اینچ مناسب است.
در نظر داشته باشید که این اندازه‌ها تقریبی است و بستگی  خواهد داشت که تلویزیون دوو خود را به چه صورتی نصب نموده اید. آیا تلویزیون خود را روی دیوار نصب نموده اید؟ یا اینکه آن را روی پایه نگه دارنده و یا روی میز قرار داده اید ؟ اندازه ایده‌آل در هر کدام یک از این حالت‌ها می‌تواند متفاوت است . نصب تلویزیون دوو بر روی دیوار می‌تواند باعث گردد فضای بیشتری فراهم بشود و شما می‌توانید تلویزیون با سایز بزرگتری تهیه کنید.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-led-dle-554310/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی دوو مدل DLE-55 4310U[/su_button]

 

 

 

زاویه دید

 

در هنگام نصب تلویزیون‌های HD در منزل، باید به زاویه دید دقت ویژه‌ای داشته باشید. در عالی ترین حالت، تلویزیون دوو باید موازی با چشمان شما قرار بگیرید و زاویه بالا و یا پایین بودن آن حداکثر ۱۵ درجه باشد. همچنین زاویه آن به سمت چپ و یا راست باید نهایتا ۴۰ درجه باشد. اگر زاویه آن بیشتر از مقادیر ذکر شده باشد، کیفیت تصویر پایین تر به نظر می‌آید و علاوه بر این برای چشمان مخاطب بسیار مضر است.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dsl-50k5700u-smart-led-tv-50-inch/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی هوشمند دوو مدل DSL-50K5700U[/su_button]

 

در نهایت شما باید همواره در نظر داشته باشید که برای انتخاب یک تلویزیون دوو مناسب باید ابتدا نیازها، احتیاجات، سلیقه و انتظارات خود و خانواده را به خوبی شناسایی نموده و سپس با دقت به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که نیاز افراد بسیار متفاوت است. مثلا برخی از افراد تلویزیون را برای اهداف گیمینگ و استریمینگ استفاده می نمایند . طبیعتا این افراد باید تلویزیون با رزولوشن و فریم ریت بالا تهیه نمایند. اما افرادی که می‌خواهند تنها از تلویزیونشان برای تماشای فیلم و سریال و مواردی از این قبیل استفاده نمایند سایز برای آن‌ها اهمیت بیشتری خواهد داشت . بنابراین باید همواره احتیاجات در نظر گرفته بشود و پس از آن ابعاد محل نصب مورد نظر در خانه را در نظر گرفت.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dle-43k4200-led-tv-43-inch/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید تلویزیون ال ای دی دوو مدل DLE-43K4200[/su_button]

 

 

کلیه کالاهای عرضه شده در این فروشگاه توماکالا دارای ضمانت اصل بودن و گارانتی معتبر است . فروشگاه اینترنتی توماکالافروشگاه در بورس لوازم خانگی و نمایندگی برندهای معتبر این حوزه، پذیرای علاقه مندان به بازدید از فروشگاه های حقیقی است. هر آنچه در بازار لوازم خانگی جستجو می نمایید در فروشگاه اینترنتی توماکالادر دسترس می باشد. خرید اینترنتی آسان لوازم خانگی را درتوماکالاتجربه کنید.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید از فروشگاه لوارم خانگی توماکالا[/su_button]

 

 

فروشگاه اینترنتی توماکالا با پشتیبانی مشاوران و کارشناسان مرکز پاسخگویی، مشتریان گرامی را در تمامی مراحل خرید همراهی می نماید. ارسال سریع سفارش ها به تمام نقاط کشور، ارسال کالاهای خریداری شده در شهر تهران در کمتر از ۴۵ دقیقه و امکان پرداخت هزینه سفارش ها در محل، لذت خرید اینترنتی لوازم خانگی از توما کالا را چند برابر نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *