اتاق خبر توماکالا, دوو, راهنمای خرید

❌چگونه کفش‌ها را با ماشین لباسشویی‌ دوو بشوییم؟

ماشین لباسشویی‌ دوو

 

افرادی که به ظاهر خود اهمیت خواهند داد، دقت خاصی هم به تمیز بودن کفش‌‌های خود خواهند داشت. تمیزی کفش‌ها تأثیراثر  زیادی بر آراستگی ظاهر افراد خواهد گذاشت. البته تمیز کردن کفش‌ها کار راحتی نخواهد بود و وقت زیادی خواهد گرفت، مخصوصاً اگر رنگ‌ کفش‌ سفید و جنس آن از پارچه بود. اما نگران نباشید زیرا تمیز کردن کفش‌ها را می‌توانید به ماشین لباسشویی‌ دوو بسپارید. در ادامه مطالب، با نکات لازم و ترفندهای شستشو کفش‌ها با ماشین لباسشویی‌ دوو آشنا خواهید شد.

 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید در فروشگاه لوازم خانگی توماکالا[/su_button]

 

 

ماشین لباسشویی‌ دوو

 

چه مدل کفش‌هایی را می‌توان با ماشین لباسشویی دوو بشوییم؟

 

امروزه اغلب ماشین های لباسشویی‌ دوو امکان شستشوی کفش را خواهند داشت. البته برای جلوگیری از آسیب دیدن کفش‌ها، ابتدا بررسی نمایید که آیا می توانید آنها را با لباسشویی تمیز بکنید. کفش‌هایی از جنس چرم، نوبوک، جیر و وینیل را به هیچ وجه نباید با ماشین لباسشویی‌ دوو بشوییم. بهتر می باشد کفش‌های این چنینی را با دست و مواد شوینده پاک نمایید یا تمیز کردن آنها را به خشک شویی واگذار کنید . زیرا آب و دمای بالا باعث آسیب دیدگی شدید این کفش ها خواهد شد .
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-washing-machine-dwk-8240-white/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8240 سفید[/su_button]

 
 

معمولاً کفش‌های ورزشی و کتانی از جنس نایلون، پنبه، پلی استر و کتان را می‌توان با ماشین لباسشویی‌ دوو شست. از برنامه Cotton برای شستشو کفش‌های کتانی و پنبه‌ ای و از برنامه Synthetic برای شستشو کفش‌های پلی استر و الیاف مصنوعی می‌توانید استفاده نمایید. البته برای اطمینان از این موضوع، هنگام خرید کفش از فروشنده سؤال بکنید یا برچسب داخل کفش یا روی جعبه آن را چک نمایید.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-washing-machine-dwk-8442/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK8442[/su_button]

 
 

اگر برچسب داخل کفش پاک شده یا جعبه کفش در دسترس نباشد ، به وب‌سایت مربوط به برند کفش سر زده . بیشتر تولیدکنندگان لباس و کفش، اطلاعات مربوط به جنس و نحوه شستشوی محصولات خود را روی برچسب‌های داخل محصول توسط علائم و نشان‌های مخصوص درج می نمایند.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-primo-8-kg-washing-machine-dwk-8542v/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8542V ظرفیت ۸ کیلوگرم[/su_button]

 
 

برای نمونه، روی برچسب تمام کفش‌های رانینگ و پیاده‌روی برند اسکچرز ذکر می نمایند که تمامی این کفش‌ها (غیر از آنهایی که رویه یا قسمت‌هایی از جنس چرم دارند)، قابل شستشو در ماشین لباسشویی‌ دوو خواهند بود . در برخی دیگر از کفش‌ها، صراحتاً می نویسند “Do not machine wash” به این معنی که این کفش با ماشین لباسشویی تمیز نخواهند شد . همچنین روی این برچسب‌ها، دمای مناسب شستشو هم قرار گرفته که معمولاً دمای ۳۰ درجه است.

 

 

ماشین لباسشویی‌ دوو
 

 

آماده سازی کفش ها برای شستشو در ماشین لباسشویی‌ دوو

 

اگر مطمئن می باشیدکه شستشو کفش‌ مورد نظرتان با ماشین لباسشویی‌ دوو بلامانع است، مرحله بعد آماده سازی کفش برای گذاشتن داخل ماشین لباسشویی است. اصولاً ماشین‌های لباسشویی برای حذف لکه ها و شستشو سطوح نرم لباس ها طراحی می گردند، بنابراین اگر گل و لای و کثیفی زیادی به کفش باقی مانده باشد ، باید ابتدا آن را پاک نمایید. برای این کار، از مسواک کهنه یا برس‌های کفش استفاده نمایید. برای کف کفش هم می‌توانید چند بار کف کفش‌ها را به هم کوبیده تا گل‌ باقی‌مانده در شیارهای آن جدا گردد.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-8-kg-washing-machine-model-dwk-9000s/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-9000S/C[/su_button]

 
 

سپس، کفی و بندها را از کفش جدا نمایید. کفی کفش‌ها را بهتر می باشد با دست شسته تا فرم خود را از دست نداده . برای حذف بوی بد کفش ها و لکه های تیره روی آن ها، یک روز قبل از شستشو کمی جوش شیرین داخل کفش و روی لکه‌ها ریخته شود. جوش شیرین برای حذف بو و پاک کردن لکه‌ها بسیار مؤثر است. البته قبل از اینکه کفش‌ها در ماشین لباسشویی‌ دوو بگذارید، آنها را آبکشی بکنید.
 

 

ماشین لباسشویی‌ دوو
 
 

نحوه درست قراردادن کفش در ماشین لباس شویی

 

در مرحله بعدی، کفش ها را درون ماشین لباسشویی‌ دوو قرار داده . کفش‌ها را همراه با بند های آن داخل کیسه قرار داده شود. برای این کار، بهتر میباشد از کیسه‌های مخصوص این‌کار استفاده نمایید. این کیسه‌ها معمولاً به‌صورت توری و زیپ دار میباشند. اگر کیسه مخصوص نداشته، می‌توانید از کیسه نازک پارچه‌ای یا کیسه زیپ‌دار برنج استفاده شود. حتماً کیسه را با نخ یا بند نایلونی محکم بسته که هنگام شستشو، کفش‌ها از آن خارج نگردند و ضربه اضافه به بدنه‌ دیگ لبایشویی وارد نگردد.
 
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-7200-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو سری مدل DWK-7200[/su_button]

 
 

برای جلوگیری از سر و صدای اضافه، می‌توانید کفش‌ها را با چند تکه حوله قدیمی یا مخصوص نظافت درون محفظه قرار داده. در نظر گرفته شود  که قرار میباشد حوله‌ها را با کفش بشویید، بنابراین از حوله‌های ظریف و سفید رنگ استفاده نفرمایید.ماشین لباسشویی‌ دوو
 

 

ماشین لباسشویی‌ دوو
 
 

تنظیمات ماشین لباسشویی‌ دوو برای شستشوی کفش

 

در لباسشویی های مدرن و پیشرفته، تنظیمات فراوانی شامل تنظیمات از پیش تعیین‌شده و تنظیمات دستی وجود خواهد داشت . شما این امکان را خواهید داشت که روی برنامه‌های پیش‌فرض تغییراتی را اعمال نمایید؛ برای نمونه، کم و زیاد کردن تعداد دور چرخش محفظه (گزینه Spin change) در مرحله خشک‌کردن یا درجه حرارت آب (گزینه Temp change) را می‌توانید تغییر داده.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-washing-machine-ewk-8242/” background=”#ff0327″ size=”8″]خریدماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8242 ظرفیت ۸ کیلوگرم سیلور [/su_button]

 

 

دقت داشته باشید که برای شستشو کفش ها، درجه حرارت مناسب آب ۳۰ درجه است . آب داغ به کفش آسیب خواهد زد و باعث از بین رفتن چسب بین لایه‌ ها یا ترک خوردگی و تغییر حالت کفش می گردد. سرعت خشک کن را روی سرعت ملایم تنظیم نموده ؛ سرعت زیاد، تعادل دستگاه را به‌هم خواهد زد. شوینده‌ای که برای شستشوی کفش انتخاب می نمایید بهتر می باشد مایع باشد؛ صابون و پودر لباسشویی برای این‌کار توصیه نخواهد شد، چون روی کفش ایجاد لک و سفیدک خواهد کرد. برای شستشو کفش ها نیازی به استفاده از نرم‌کننده نخواهد بود . در پایان، یک بار دیگر دستگاه را روی حالت آب‌کشی با زمان کم گذاشته(گزینه Rinse+) تا باقیمانده مواد شوینده هم پاک گردد.
 

 

ماشین لباسشویی‌ دوو
 

 

چگونه کفش‌های شسته‌شده را خشک نماییم؟

 

پس از اینکه برنامه شستشو به پایان رسید  و ماشین لباسشویی‌ دوو خاموش شد، کفش‌ها را از کیسه خارج نمایید. کفش‌ها را به‌مدت ۲۴ ساعت در فضای باز قرار داده تا خشک شوند. اگر هوا سرد باشد ، می‌توانید کفش‌ها را در فاصله مناسب جلوی هر وسیله گرمایشی قرار داده. برای سرعت‌ بخشیدن به مرحله خشک‌ شدن و همچنین حفظ فرم کفش‌ها، روزنامه یا پارچه تمیز مچاله‌شده‌ای را درون آنها قرار داده  تا رطوبت کفش‌ها را به خود جذب نمایند.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-9540-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-9540V سفید[/su_button]

 

 

تحت هیچ شرایطی کفش‌های دست‌دوز، چرم، جیر، نوبوک، وینیل و سایر کفش های مشابه را توسط ماشین لباسشویی تمیز نکنید. روند شستشوی کفش‌ها، برای همه کفش هایی که قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی‌ دوو را خواهند داشت تقریبا یکسان میباشد . با در نظر گرفتن نکات بالا، با اغلب ماشین‌های لباسشویی پیشرفته می‌توانید کفش‌هایتان را شستشو دهید . تاجای ممکن اجازه داده کفش‌ها در فضای باز یا مقابل نور خورشید خشک گردند. از این پس، امکان پوشیدن کفش‌های بسیار تمیز، بدون این‌که وقت زیادی از شما بگیرند را تجربه نمایید.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-8540-washing-machine/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین لباسشویی دوو مدل DWK-8540V[/su_button]

 
 

دقت داشته باشید که پس از شستشوی کفش در ماشین لباسشویی‌ دوو، برای اطمینان از تمیز بودن مخزن جهت استفاده بعدی، با استفاده از برنامه Tub Clean مخزن را تمیز بنمایید.

 

کلیه کالاهای عرضه شده در این فروشگاه توماکالا دارای ضمانت اصل بودن و گارانتی معتبر است . فروشگاه اینترنتی توماکالافروشگاه در بورس لوازم خانگی و نمایندگی برندهای معتبر این حوزه، پذیرای علاقه مندان به بازدید از فروشگاه های حقیقی است. هر آنچه در بازار لوازم خانگی جستجو می نمایید در فروشگاه اینترنتی توماکالادر دسترس می باشد. خرید اینترنتی آسان لوازم خانگی را درتوماکالاتجربه کنید.
 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید در فروشگاه اینترنتی و معتبر توماکالا[/su_button]

 
 

فروشگاه اینترنتی توماکالا با پشتیبانی مشاوران و کارشناسان مرکز پاسخگویی، مشتریان گرامی را در تمامی مراحل خرید همراهی می نماید. ارسال سریع سفارش ها به تمام نقاط کشور، ارسال کالاهای خریداری شده در شهر تهران در کمتر از ۴۵ دقیقه و امکان پرداخت هزینه سفارش ها در محل، لذت خرید اینترنتی لوازم خانگی از توما کالا را چند برابر نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *