اتاق خبر توماکالا, دوو, راهنمای خرید

✔عالی ترین چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی دوو برای شستشو بهتر

ماشین ظرفشویی دوو

ماشین ظرفشویی دوو، یکی از پرکاربرد ترین وسایل در منازل است. افراد زیادی در هنگام استفاده از این دستگاه، ممکن می باشد دچار اشتباهاتی گردند که بر عملکرد دستگاه و همچنین فرآیند شستشو ظروف تاثیر منفی گذاشته. یکی از اشتباهات شایع، نحوه چیدن نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی دوو خواهد بود . در این مطلب قصد داریم که به بررسی راهکارهایی جهت افزایش بازدهی شستشو ظروف به وسیله ماشین ظرفشویی پردازیم. علاوه بر این به نحوه چیدمان درست ظروف در ماشین ظرفشویی دوو می پردازیم.

 

 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید بهترین مدل های ماشین ظرفشویی دوو در فروشگاه توماکالا[/su_button]

 

ماشین ظرفشویی دوو

 

ظروف سبک را در قفسه بالا ماشین ظرفشویی دوو قرار داده

 

هنگامی که می خواهید ظروف خود را درماشین ظرفشویی دوو بگذارید، پیشنهاد می گردد از قفسه بالا شروع نمایید . این قفسه مختص شستشو ظروفی چون انواع فنجان و لیوان، انواع بشقاب و کاسه ها، انواع کفگیر و ملاقه و ظروف پلاستیکی قابل شستشو در ماشین ظرف شویی است . برای لیوان و فنجان ها، می توانید آن ها را وارونه در اطراف قفسه بالایی قرار داده. سپس بشقاب و کاسه ها را بین تیغه های نگهدارنده قرار بدهید. آن ها را با اندکی زاویه و رو به پایین به سمت مرکز ماشین ظرفشویی قرار داده. انواع ظروف و درب های پلاستیکی که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی دوو است را به صورت وارونه در این قفسه گذاشته. ظروف پلاستیکی باید همیشه در قفسه بالایی قرار بگیرند تا از سیستم گرمایش در پایین ماشین ظرفشویی دورتر بمانند.
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dwk-2560-dishwasher/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی دوو مدل DW-2560w[/su_button]

 

در نظر داشته باشید که از ظروف زیادی را درون دستگاه نگذارید. اگر تعداد ظروفی که در دستگاه گذاشتید زیاد است، به شکلی که سطوح کثیف ظروف را بپوشاند، ظرف ها کامل تمیز نمی گردند. از آنجایی که اکثر ظروفی که در قفسه بالا قرار داده، شکستنی باشند، بهتر می باشد زیاد از حد ماشین ظرفشویی را پر نکنید. وجود زیاد از حد ظروف در کنار یکدیگر خطر شکستگی ظروف را افزایش خواهد داد. علاوه بر این دقت نمایید که ظروف به طور ایمن در قفسه بالایی قرار بگیرند و امکان افتادنشان وجود نداشته باشد. با افتادن ظروف از قفسه بالا، احتمال بسته شدن مسیر جریان آب و مواد شوینده بالا خواهد رفت.

 

 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dishwasher-for-14-people-model-ddw-3480/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی دوو DDW-3480 سفید ۱۴ نفره[/su_button]

 

 

بنابراین هنگام پر کردن قفسه بالا، مطمئن گردید که فضای خالی به اندازه مورد نیاز وجود خواهد داشت . اگر ظروف پلاستیکی قابل شستشو هست، حتما آن ها را در قفسه بالایی قرار داده.

 

ماشین ظرفشویی دوو

ظروف سنگین در قفسه پایینی دستگاه چیده شود

 

قفسه پایینی برای قرار دادن ظروف بزرگ و سنگین طراحی شده . ظروفی از جمله بشقاب و کاسه های بزرگ، انواع ظروف پخت غذا مانند قابلمه و تابه های ضد زنگ که قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی دوو را خواهند داشت در طبقه پایین قرار بگیرند. بشقاب ها و کاسه های بزرگ را با اندکی زاویه به طوری که سطوح کثیف ظروف به سمت بازوی آبپاش قرار بگیرد، بین تیغه های نگهدارنده ظروف قرار داده. وسایل آشپزی بزرگتر مانند قابلمه و تابه ها را در اطراف یا پشت قفسه پایینی با مقداری زاویه به سمت بازوی آبپاش قرار داده. دقت نمایید که این ظروف را به گونه ای در کنار یکدیگر چیده  که جلوی بازوی آبپاش ماشین ظرفشویی را نگرفته باشند.
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-dishwasher-dwk-2562/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی دوو مدل DWK-2562[/su_button]

 

 

نکته مهمی که برای چیدن ظروف در هر قفسه از ماشین ظرفشویی دوو وجود خواهد داشت، این می باشد که سعی نمایید تمامی ظروف خود را در با نظم ترتیب و در یک جهت کنار هم گذاشته. برای اینکار ظروف یکسان را دسته بندی نمایید. سپس هر دسته را در کنار یکدیگر و در یک جهت قرار داده. مثلا دسته بشقاب ها را در کنار هم و دسته لیوان ها را در کنار یکدیگر قرار داده. در این صورت ظروف به صورت کاملا یکنواخت شسته خواهند شد .
 

ماشین ظرفشویی دوو
 

قرار دادن کارد و چنگال و قاشق در سبد ظرفشویی

 

برای شستشو چنگال ها و قاشق و کارد های خود، آن ها را در سبد مخصوص شستشو کارد و چنگال در قفسه اول ماشین ظرفشویی قرار داده. شما باید قاشق و چنگال ها را از سمت دسته داخل سبد شستشو قرار داده. سعی نمایید چاقو و قاشق و چنگال ها را از هم جدا نموده و هر دسته را کنار هم دیگر در سبد ظرفشویی قرار داده. چیدمان منظم کارد و چنگال و قاشق، منجر به شستشو بهتر آن ها خواهد شد. دقت نمایید که چاقو ها را حتما باید به نحوی داخل سبد ظرفشویی قرار داده تا دسته آن ها رو به بالا قرار گرفته شود.
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/%d9%85%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%86-%d8%b8%d8%b1%d9%81%d8%b4%d9%88%db%8c%db%8c-%db%b1%db%b4-%d9%86%d9%81%d8%b1%d9%87-%d8%af%d9%88%d9%88-%d9%85%d8%af%d9%84-ddw-4471/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره دوو مدل DDW-4471[/su_button]

 

خارج کردن ظروف از دستگاه

 

نظم و ترتیب در چیدن ظروف علاوه بر افزایش عملکرد فرآیند شستشو، خارج کردن ظروف شسته شده در ماشین ظرفشویی را بسیار راحت تر خواهد کرد. علاوه بر این، سهولت خارج کردن ظروف از ماشین ظرف شویی، خطرات ناشی از آسیب دیدن و شکستگی ظروف را کاهش خواهد داد.
برای خارج کردن ظروف، ابتدا از قفسه هایی پایینی شروع نمایید. در برخی از موارد، روی ظروف قفسه بالا مخصوصا در فرو رفتگی های انتهای لیوان و کاسه ها آب جمع خواهد شد . اگر ابتدا از خالی کردن ظروف قفسه بالا شروع نمایید این آب ها روی ظروف قفسه پایین می ریزد و ممکن می باشد آن ها را لکه بندازد. بعد از خالی کردن قفسه پایینی، نوبت خارج کردن قاشق و چنگال و چاقو ها از سبد ظرفشویی می باشد . درمرحله آخر شما می توانید ظروفی را که در قفسه بالا دستگاه گذاشتید را، خارج نموده. در صورت لزوم می توانید ظروف داخل قفسه ها را با دستمال پارچه ای تمیزی خشک نمایید که قطرات آب بر روی ظروف  نماند.

[su_button url=”https://tomakala.com/product/daewoo-ddw-4470-dishwasher/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره دوو مدل DDW-4470[/su_button]

 

بررسی یکسری نکات جهت چیدن صحیح و شستشو بهتر ظروف

 

🔴۱- سطوح ظروف را به سمت مرکز ماشین ظرفشویی قرار داده . در این صورت بازو های آبپاش دستگاه به خوبی می توانند آن ها را تمیز نمایند.

⚫۲- ظروف را رو به پایین قرار داده. این کار علاوه بر بهبود عملکرد شستشو ظروف، به خشک شدن سریع تر ظروف کمک خواهد کرد.

🔴۳- ظروف را بین تیغه های نگهدارنده قرار داده. تیغه ها، برجستگی های روی قفسه بالایی و پایینی می باشند که ظروف را با فاصله یکسان در کنار یکدیگر نگه     خواهند  داشت. چون این تیغه ها فواصل یکسانی را بین ظروف ایجاد می نمایند، از فضای ماشین ظرفشویی استفاده بهینه تری خواهد شد.

⚫۴- فقط ظروفی که قابلیت شستشو با ماشین ظرفشویی دوو را خواهند داشت داخل دستگاه چیده بشود. همواره از قابلیت شستشو ظروفی که داخل دستگاه می گذارید اطمینان حاصل نمایید. برخی ظروف، به دلیل حساسیت و ظرافتی که دارند توصیه می گردد که آن ها را با دست شسته. اگر این ظروف با همیشه ماشین ظرفشویی شسته شود، سطوح آن ها به علت حرارت بالای آب به مرور آسیب خواهند دید. این ظروف عبارتند از :
 

[su_button url=”https://tomakala.com/product/3461daewoo-14-seater-daewoo-star/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید ماشین ظرفشویی دوو استار مدل DDW-3461[/su_button]

 

انواع چاقو ها :

 

بهتر می باشد چاقو ها را با ماشین ظرفشویی شسته نشود. لبه تیز و نازک چاقو ها به حرارت بالا حساس می باشند  و اگر همیشه آن ها را با ماشین ظرفشویی دوو شسته شود ، پس از مدتی کند خواهند شد.

برخی از ظروف نچسب، چدنی و تفلونی :

 

اگر این ظروف را تحت حرارت بالای ماشین ظرفشویی شسته شود ، سطوح آن به مرور قابلیت خود را از دست خواهند داد.
انواع ظروف چینی و کریستالی ظریف : این ظروف بسیار حساس و ظریف می باشند و به هیچ عنوان نباید در ماشین ظرفشویی دوو آن ها شسته شوند.
ظروف چوبی و نقره ای : حرارت بالا می تواند به سادگی به سطوح و بدنه این ظروف آسیب زسانده و حتی ظاهر آن ها را تغییر خواهد داد.

🔴⚫

 

نتیجه گیری

 

ماشین ظرفشویی دوو اگر به طور صحیح از آن استفاده گردد، کمک بسیار زیادی به افراد می کند. عملکرد مناسب این دستگاه به نحوه چیدمان ظروف داخل آن بستگی خواهد داشت. اگر که ظروف به شکلی نامناسب و اشتباه در دستگاه قرار بگیرند، شستشو با اختلال مواجه می گردد. باید این نکته را همواره در نظر گرفت که هر ظرفی را نمی توان با ماشین ظرفشویی دوو بشویید. اما از آن مهم تر نحوه چیدن ظروف می باشد که با رعایت مواردی که ذکر شد می توان به سادگی ظروف را به بهترین شکل ممکن تمیز نمود.

🔴⚫

 

کلیه کالاهای عرضه شده در این فروشگاه توماکالا دارای ضمانت اصل بودن و گارانتی معتبر است . فروشگاه اینترنتی توماکالافروشگاه در بورس لوازم خانگی و نمایندگی برندهای معتبر این حوزه، پذیرای علاقه مندان به بازدید از فروشگاه های حقیقی است. هر آنچه در بازار لوازم خانگی جستجو می نمایید در فروشگاه اینترنتی توماکالادر دسترس می باشد. خرید اینترنتی آسان لوازم خانگی را درتوماکالاتجربه کنید.

[su_button url=”https://tomakala.com/” background=”#ff0327″ size=”8″]خرید در فروشگاه اینترنتی و معتبر توماکالا[/su_button]

 

فروشگاه اینترنتی توماکالا با پشتیبانی مشاوران و کارشناسان مرکز پاسخگویی، مشتریان گرامی را در تمامی مراحل خرید همراهی می نماید. ارسال سریع سفارش ها به تمام نقاط کشور، ارسال کالاهای خریداری شده در شهر تهران در کمتر از ۴۵ دقیقه و امکان پرداخت هزینه سفارش ها در محل، لذت خرید اینترنتی لوازم خانگی از توما کالا را چند برابر نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *